Firmast

OÜ Sanlind on 1994. aastal loodud linnukasvatusettevõte, alustades ühe kanala ja 10 000 kanaga. Sammhaaval on arendatud ja mitmekordistatud tootmismahtu. Lisaks munatootmisele, harib ettevõtte rohkem kui  500-hektari suurust põllukogumit, et valmistada isiklikus söödatehases kanadele meelepärast jahusööta. Juurde lisatakse vaid sisseostetavad vitamiinide segud, soja ja rapsisrotti. Kõik meie kanalad asuvad ja tööprotsess toimub Lõuna-Eestis Valgamaal Sangastes.

Ettevõtte kasvatab kõik oma kanad ise, ostes Soomest Haaviston Siitoskanalast ühepäevased kanatibud. Eraldi eelkasvatushoones kasvatatakse tulevast noorkana vabapidamismeetodil. Sirgudes tibust noorkanaks viiakse nad üle vastavasse kanalasse. Euronõuetele kohaselt on kõigis linnufarmides sisse seatud automaatsed seadmed, milles kanade elamistingimused on moodsalt ja vastavalt nende vajadustele lahendatud.
Täiustatud kanalates on olemas sööt, vesi, pesakastid, küüneviilid, siblimisala kui ka õrred – kõik millest üks kana unistada võiks.
Ja mitte ainult! Meil on uhiuus vabapidamise kanala, kus on kanade heaolu veel rohkem arvestatud. Lisaks on õuekanadel nagu nimi ütleb – suur ja päikeseline väliaed.

Nõuetekohases modernses munapakenduskeskuses toimub kanamunade sorteerimine ja pakendamine. Munade sorteerimiseks on ettevõtte soetanud MOBA sorteerimismasina, mis automaatselt jagab kaalu ja kvaliteedi järgi muna tema õigesse kategooriasse ja pakendisse. Vastavalt tellimusele pakendatakse munad 6- või 10-kohalisse munakarpi ning 30-kohalisse munaresti.

OÜ Sanlind klientideks on ühed suurimad Eesti kaubandusketid ja hulgilaod. Klientide paremaks ja kiiremaks teenindamiseks on loodud oma enese logistikateenus, viies kaup klientidele isiklikult kohale.